Augeo Ventures - fuzje i przejęcia firm. Doradztwo strategiczne.

Sprzedaż przedsiębiorstw

Doradztwo w procesie sprzedaży firmy jest jedną z podstawowych usług oferowanych przez Augeo Ventures. Nasi eksperci przeprowadzili transakcje o łącznej wartości 1 mld złotych. Nabyte doświadczenie oraz wiedza pozwoliły nam wyspecjalizować się w przeprowadzaniu następujących transakcji:

  • Sprzedaży przedsiębiorstw/spółek przez właścicieli, sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
  • Sprzedaży spółek zależnych lub jednostek biznesowych większych organizacji,

Profesjonalne doradztwo w procesie sprzedaży firmy pozwala osiągnąć wyższą cenę sprzedaży, przy zachowaniu całkowitej poufności i dyskrecji, oraz zaoszczędzić czas właścicieli.

Poznaj szczegóły procesu sprzedaży przedsiębiorstwa oraz zakres działań Augeo Ventures, które go wspomagają.

Korzyści z doradztwa w procesie sprzedaży firmy

Augeo Ventures zapewnia profesjonalne doradztwo w procesie sprzedaży firmy począwszy od  przygotowania spółki/firmy do sprzedaży, sporządzenia wyceny firmy i jej materiałów prezentacyjnych, poprzez znalezienie potencjalnych nabywców oraz pomoc w negocjacjach warunków przejęcia. Współpraca z Augeo Ventures przekłada się na wymierne korzyści:

  • Wyższa cena sprzedaży

Profesjonalnie przygotowujemy transakcję sprzedaży firmy oraz umiejętnie prezentujemy potencjał firmy inwestorom. Na potrzeby procesu sprzedaży przedsiębiorstwa przygotowywana jest wycena firmy. Wskazujemy działania, jakie właściciele przedsiębiorstwa powinni wykonać, by zmaksymalizować wartość firmy. Efektem profesjonalnego przygotowania do sprzedaży jest wyższa wycena firmy.

  • Oszczędność czasu

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz działalności w branży posiadamy bogatą sieć kontaktów biznesowych, co zapewnia szeroki dostęp do grona inwestorów zarówno branżowych, jak i finansowych. Dodatkowo, doradztwo w procesie sprzedaży firmy pozwala ograniczyć zaangażowanie właścicieli firmy w czasochłonny proces transakcyjny, dzięki czemu będą mogli oni skupić się na zwiększeniu atrakcyjności biznesu dla inwestora.

  • Poufność i dyskrecja prowadzonych prac

Proces sprzedaży przedsiębiorstwa wymaga pełnej poufności i dyskrecji. Minimalizujemy ryzyko przedwczesnego przedostania się informacji na temat sprzedaży firmy do konkurencji i pracowników, co potencjalnie mogłoby zaszkodzić relacjom z klientami oraz spadkiem morale wśród pracowników.

  • Bezpieczeństwo transakcji

W procesie sprzedaży przedsiębiorstwa, skutecznie redukujemy ryzyko kontaktu z nieuczciwymi potencjalnymi inwestorami i dokładamy najwyższych starań, aby zobowiązania kupującego zostały maksymalnie zagwarantowane w dokumentach transakcyjnych. Weryfikujemy zdolność potencjalnych inwestorów do skutecznego zamknięcia transakcji.

  • Wsparcie restrukturyzacyjne

Przerost zatrudnienia oraz nieefektywna struktura znacząco zwiększają koszty działalności, powodując spadek rentowności oraz zysków oraz niższą wycenę firmy. Uporządkowanie firmy przed jej sprzedażą sprawi, że wycena firmy oraz cena za przedsiębiorstwo oferowana przez inwestorów będzie wyższa. Dowiedz się więcej o usługach restrukturyzacyjnych przedsiębiorstw.

  • Międzynarodowa perspektywa

Potrafimy skutecznie i szybko przeprowadzić transgraniczne transakcje fuzji i przejęć. Jesteśmy stowarzyszeni w Globalscope Partners - globalnej sieci firm doradztwa transakcyjnego. Dowiedz się więcej jak możesz skorzystać z naszych międzynarodowych możliwości sprzedaży przedsiębiorstw.

Dlaczego Augeo Ventures?

Sprzedaż firmy to dla wielu przedsiębiorców jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu. Ze względu na poziom skomplikowania transakcji warto zatrudnić doświadczonego doradcę, który przeprowadzi proces sprzedaży przedsiębiorstwa. Gwarantujemy dogłębne zrozumienie indywidualnej sytuacji właścicieli firm i samych przedsiębiorstw, aby skutecznie wspierać właścicieli w realizacji ich celów związanych ze sprzedażą biznesu. Zespół Augeo Ventures to osoby o wysokim profesjonalizmie i poziomie kompetencji, które wspierają właścicieli przez cały proces sprzedaży przedsiębiorstwa. 

Skontaktuj się z nami o dowiedz się jak możemy Ci pomóc!

 

Zapraszamy także na naszego bloga!