Augeo Ventures - fuzje i przejęcia firm. Doradztwo strategiczne.

Restrukturyzacje

Pojęcie restrukturyzacji firmy nie powinno kojarzyć się wyłącznie z kryzysowymi sytuacjami, takimi jak problemy z zachowaniem płynności, prowadzącymi do zagrożenia upadłością. Takie zdarzenia wywołują konieczność przeprowadzenia restrukturyzacji naprawczej, skoncentrowanej przede wszystkim na krótkoterminowej perspektywie zachowania płynności bieżącej, a zatem zapewnienia ciągłości działania przedsiębiorstwa. Bardzo często jednak, firmy o zdrowych fundamentach decydują się także na podjęcie zróżnicowanych działań restrukturyzacyjnych - aby poprawić wyniki, które nie są satysfakcjonujące dla Zarządu i Właścicieli.

Niezależnie od krótkoterminowej sytuacji  klientów, w naszych projektach restrukturyzacyjnych, na równi z kwestiami bieżącymi, traktujemy możliwości rozwoju firmy, w celu podniesienia wartości przedsiębiorstwa również w długim okresie. Zrestrukturyzowana firma jest:

  • lepiej zorganizowana,
  • bardziej efektywna ekonomicznie, 
  • skoncentrowana na głównej działalności, wyznaczonej przez strategię przedsiębiorstwa.

Augeo Ventures oferuje w zakresie restrukturyzacji następujące usługi:

  • Proces racjonalizacji struktury i poziomu kosztów
  • Restrukturyzacja finansowa
  • Optymalizacja procesów biznesowych
  • Zarządzanie projektami i wdrożenie rekomendacji
  • Audyty powdrożeniowe

Nasz zespół ekspertów stosuje kompleksową metodologię podejścia do restrukturyzacji przedsiębiorstw. Oferujemy wsparcie zarówno w procesie zarządzania sytuacjami kryzysowymi (restrukturyzacja naprawcza), jak i w podniesieniu efektywności biznesowej oraz budowaniu długoterminowej strategii przedsiębiorstwa (restrukturyzacja rozwojowa).

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak restrukturyzacja przedsiębiorstwa przeprowadzona przez Augeo Ventures może zwiększyć wartość Twojego biznesu i rozwiązać aktualne problemy firmy, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub zadzwoń pod numer 22 745 17 55.